Przygotowanie do badania

Przygotowanie przed doborem soczewek kontaktowych jest ważne, aby proces ten przebiegł sprawnie i umożliwił dokładne dopasowanie soczewek do Twoich potrzeb. Oto kilka kroków, które warto podjąć przed wizytą u specjalisty w celu doboru soczewek kontaktowych:

  • Przynieś aktualne okulary:

Jeśli już nosisz okulary, przynieś je ze sobą na wizytę. To pomoże specjaliście zobaczyć aktualne poprawki korekcyjne i dostosować soczewki .

  • Zaplanuj czas:

Bądź gotowy na to, że dobieranie soczewek może trochę potrwać i będzie wymagać co najmniej dwóch wizyt. Staraj się być cierpliwy i otwarty na wszelkie sugestie specjalisty.

  • Przyjdź z krótko obciętymi paznokciami:

Pozwoli to uniknąć zranienia oka i jego okolic podczas nauki  zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych.

  •  Kobiety powinny przyjść bez makijażu:

Utrudnia to ocenę stanu powiek, rzęs oraz gruczołów łojowych znajdujących się przy ich nasadzie. Ponadto podczas zakładania soczewki cząstki kosmetyków mogą dostać się pod jej powierzchnię, zabrudzić ją i powodować dyskomfort.

  • Przemyśl swoje oczekiwania i aktywność:

Przed badaniem poinformuj specjalistę o swoich oczekiwaniach i aktywnościach, takich jak korzystanie z komputera, prowadzenie pojazdów, czy uprawianie sportu. To pomoże dobrać soczewki odpowiednie do Twojego stylu życia.

Loading